23. 7. 2008

Literka

informuje o dění v Památníku písemnictví na Moravě

Mnoho muzeí vydává své periodikum. V Památníku písemnictví na Moravě jsme se touto myšlenkou zabývali již delší dobu. K činu jsme ale našli dostatek sil a odhodlání až v září loňského roku, kdy jsme začali vydávat informační zpravodaj s názvem Literka. Měsíčník Literka je určen pro širokou škálu čtenářů: od zaměstnanců institucí (knihoven či ostatních muzeí), přes odborníky, kteří obohacují naše literární sbírky nebo nám svou radou pomáhali při některých výstavách, až po členy Klubu přátel Památníku písemnictví a běžné návštěvníky muzea. I když má Literka zatím miniaturní rozsah, čtenáři si v ní mohou najít svou oblíbenou rubriku. Třeba zprávy o oficiálním i zákulisním životě Památníku, informace o připravovaných akcích i událostech uplynulého měsíce, rozhovor s významnou osobností moravské kultury, přehled literárních výročí daného měsíce a další. Specifikem bulletinu je tzv. zaměstnanecké okénko, v němž každý měsíc představuje svůj kulturní zážitek jeden ze zaměstnanců Památníku.
Literka má za sebou první rok své existence. Doufáme, že se v příštích letech bude okruh jejích čtenářů jen a jen rozšiřovat. Snad k tomu přispěje také fakt, že Literku je možno odebírat i v elektronické podobě. Chcete-li i vy patřit mezi čtenáře papírové či elektronické varianty Literky, kontaktujte nás na emailové adrese pichlova.pamatnik.rajhrad@quick.cz, na poštovní adrese Památník písemnictví na Moravě, Klášter 1, 664 61 Rajhrad nebo na telefonním čísle +420 547 229 932.
Petra Pichlová

Literka