Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru

Expozice celnictví a obchodu

Výzva ke spolupráci

Vážené kolegyně a kolegové,

obracím se na Vás s následující prosbou – naše muzeum připravuje v bývalé celnici na hraničním přechodu Chvalovice - Hatě (tuto budovu získalo muzeum do správy), stálou expozici věnovanou celnictví a obchodu. Hledáme proto instituce, které mají ve svých sbírkách předměty vztahující se k tomuto tématu a byly by ochotny je zapůjčit nebo dovolit detailní nafotografování pro pořízení kopií.
Formou předběžného průzkumu bych ráda vytipovala možnost zápůjček. Zajímají nás všechny předměty, které byly používány a související s výkonem celní služby - včetně uniforem.

Předem Vám děkuji za pomoc a těší se na spolupráci

Mgr. Hana Bartošová
Technické muzeum v Brně
Purkyňova 105, 61200 Brno
oddělení Dokumentace vědy a techniky
obory: Technika domácnosti
  Celnictví
mobil.: +420 604 286 563
bartosova@technicalmuseum.cz
www.technicalmuseum.cz

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás