Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
20. 2. 2015

Prosba o spolupráci při přípravě výstavy Hurá do školy!

Hradec Králové

Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravuje na podzim letošního roku výstavu Hurá do školy! Bude zde představena mimo jiné i historie předškolního a školního vzdělávání v našem městě. Muzeum proto uvítá pomoc z řad veřejnosti při shromažďování materiálů: hledáme k zapůjčení, příp. darování – slabikáře, učební pomůcky, školní aktovky a zejména fotografie z prvního dne ve škole – prvňáčci a žáčci na cestě do školy, v lavicích, se spolužáky, interiéry škol (Masarykovy obecné a měšťanské školy, Drtinovy obecné a měšťanské školy aj.), fotografie z mateřských škol, datace – do 60. let 20. století.

Pokud byste rádi spolupracovali, obraťte se na kurátorku výstavy Pavlu Koritenskou na emailu p.koritenska@muzeumhk.cz
nebo telefonu +420 495 514 624, +420 495 518 473.

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás