Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
8. 10. 2009

Keltové na Březových Horách

28. října 2009, Ševčinský důl na Březových Horách

Hornické muzeum Příbram pořádá již tradičně ve středu 28. října 2009 při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje populárně naučný program na historické téma, tentokrát o době, nazývané dobou laténskou, kdy zhruba před dvěma tisíci lety u nás žili Keltové. V příjemném prostředí areálu Ševčinského dolu na Březových Horách postaví svůj dobový tábor ze stanů a přístřešků členové občanského sdružení Boiové & Fergunna, kteří, oblečeni do oděvů skutečných Keltů, předvedou v době od 10 do 15 hodin dobová řemesla, přiblíží způsob života dávných keltských obyvatel i činnosti spjaté s hornickými aktivitami. K vidění budou zbraně a zbroj válečníků, nádoby, šperky, nářadí a další rekvizity hmotné kultury Keltů. Účinkující názorně ukáží ražbu keltských mincí, práci kováře a šperkaře včetně výroby ozdob ze švartny, tkaní na vertikálním stavu a jiné textilní techniky, provaznictví a síťování a nebude chybět ani keltská kuchyně. Uskuteční se též přednášky o odívání, pohřbívání a ukázky keltského válečnictví. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet rýžování zlata a odnést si nalezené zlatinky domů. Akce se koná za každého počasí.

Keltové na Březových Horách

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás