Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
20. 4. 2015

Veřejná sbírka na restaurování filmů Karla Zemana

Partneři projektu Čistíme svět fantazie se dohodli na uspořádání veřejné sbírky, jejíž výtěžek bude určen na digitální restaurování tří filmů Karla Zemana. Všichni milovníci filmů Karla Zemana mohou přispívat na transparentní účet Nadace české bijáky 107-5652650247/0100 nebo formou dárcovské sms v hodnotě 30 Kč ve tvaru DMS BIJAKY na číslo 87 777. Přispívat je možné pravidelně po celý rok zasláním sms ve tvaru DMS ROK BIJAKY, a to opět na číslo 87 777. Projekt byl zahájen loni na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech podpisem memoranda mezi Českou televizí, Muzeem Karla Zemana a Nadací české bijáky. Jeho cílem je v průběhu tří let digitálně zrestaurovat vybrané filmy Karla Zemana do nejvyšší možné kvality tak, aby mohly být opět promítány v kinech na velkých plátnech.

Více informací naleznete na webových stránkách Muzea Karla Zemana.

Tisková zpráva (238 kB)

Tisková zpráva (498 kB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás