Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
29. 4. 2015

Konference Portrétování zvířat – v rámci projekt Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015

15. května 2015 v Praze

Konference Portrétování zvířat je první částí trilogie Proč mluvit se zvířaty, která se zabývá vztahy mezi člověkem a zvířetem a koná se v Praze a Plzni v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Projekt se zabývá rolí zvířat v současném umění a vyvolává otázky, např.: Jakou roli hraje model při uměleckém vypodobnění? V čem spočívá praktický přínos skutečných zvířat z masa a kostí k jejich zobrazení?

Akce se koná v pátek 15. května 2015 od 11:00 do 19:00 hodin ve Veletržním paláci Národní galerie.

Další informace včetně programu naleznete na těchto webových stránkách.

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás