Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
7. 5. 2015

III. ročník Ceny Věry Jirousové

Uzávěrka přihlášek a nominací 30.6. 2015

INI Project ve spolupráci s Českými centry a s mediální podporou Art&antiques a Artalk.cz a FlashArt CZ/SK vyhlašuje III. ročník Ceny Věry Jirousové, ocenění pro kritiky umění.

Cena se i letos uděluje ve dvou kategoriích:
1. pro mladé a začínající kritiky umění, tentokrát až do 28let věku
2. kategorie etablovaných kritiků umění a za přínos oboru

Nominovat osobnost kritika či kritičky umění do kategorie etablované kritiky a za přínos pro obor může každý (lze nominovat i více kandidátů). Termín uzávěrky nominací i přihlášek je 30.6.2015 Jména nominovaných kritiků budou po uzavření nominací zveřejněna na webových stránkách projektu. I letos bude součástí doprovodný program, který obsahuje workshop, debatu i mezinárodní sympozium s názvem Art Criticism 2.0

Více podrobností, včetně časového plánu, naleznete v přiložené tiskové zprávě (110 kB) a na www.cenavj.cz.

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás