Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
4. 9. 2015

Tranzit – rezidenční pobyty v roce 2016

MuseumsQuartier/quartier 21 ve Vídni; červen/červenec a srpen/září 2016

Tranzit nabízí pobyt v rámci programu "Artist in Residence"MuseumsQuartier/quartier 21 ve Vídni. Určen je umělcům, kurátorům a teoretikům pohybujícím se na současné umělecké scéně v České republice, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Délka pobytu rezidentů z jednotlivých zemí je jeden nebo dva měsíce. Rezidenti mají k dispozici vlastní studio v prostoru MuseumsQuartier, Videň (tj. obytný a ateliérový prostor, včetně veškerého nezbytného zázemí) pro více informací.

Vybraný rezident obdrží měsíční stipendium ve výši 1050 EUR.
Z ČR budou na rok 2016 vybráni dva rezidenti v termínech červen/červenec a srpen/září 2016.

Rezidenta/ku vybere komise složená z ředitelů iniciativ tranzit v České republice, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku a zástupců nadace ERSTE do konce října 2015.

Prosíme žadatele z České republiky, aby své přihlášky v anglickém jazyce odeslali v digitální podobě na emailovou adresu: v.krejcova@tranzit.org (předmět emailu “MQ AiR 2016“).

Přihláška by měla obsahovat:
1/Vyplněný digitální přihlašující formulář obsahující:
-    kontaktní informace (jméno, adresu, email, telefon, webové stránky)
-    stručný motivační dopis (max. 5000 znaků)
-    cv (max. 1 strana)
2/ dokumentaci - portfolio prací

Přihlašovací formulář ke stažení zde.
Závazný termín pro odeslaní přihlášek na rok 2016 je 4.10.2015.
Email by neměl obsahovat vice jak 2 přílohy ve formátu PDF o celkové velikosti do 10 MB.

Žadatelé by měli být připraveni na skutečnost, že musí využit pobyt v jeho plné délce a po jeho ukončení odevzdat stručnou závěrečnou zprávu v anglickém jazyce.

Nadace ERSTE je hlavním partnerem tranzitu a finančně zaštiťuje program „Artists in Residence“.

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás