Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru

Institut umění – Divadelní ústav zve na konferenci Střed zájmu: KULTURA 360

9. prosince 2015, Divadlo Archa, Praha 1

Pozvání na konferenci Střed zájmu: KULTURA 360°

Vážení představitelé asociací, spolků a profesních organizací,

dovolte abychom Vás pozvali na závěrečnou konferenci Institutu uměn  k výzkumnému projektu Mapování kulturních a kreativních průmyslů (KKP) v ČR.

Představíme výstupy projektu o KKP i konkrétní aktivity na jejich podporu na místní i celostátní úrovni. Dozvíte se o tom, co se odehrálo či se chystá v Brně, Plzni, Zlíně, Uherském Hradišti, Olomouci a Ostravě.

Navazujeme na loňskou konferenci, na níž byl uveden význam KKP, více.

Letošní program se zaměří na představení metodiky mapování KKP na lokální a regionální úrovni. Budou diskutovány realizované a plánované projekty na podporu KKP především ve městech, kde se mapování uskutečnilo. Dále Vás profesní zástupci jednotlivých odvětví seznámí s programy a projekty, které řeší potřeby jednotlivých odvětví na celostátní úrovni.

Konference je určena zástupcům samospráv a všem, kteří rozhodují o strategiích a veřejné podpoře, profesním a zastřešujícím organizacím a zástupcům odvětví, kteří se chtějí inspirovat a prosadit své zájmy.

Celý program a registraci najdete také ZDE. Přijďte se inspirovat.

Těšíme se na viděnou,

Institut umění

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás