Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
20. 5. 2010

24. ročník mezinárodního bienále grafického designu Brno 2010

22. června 2010

S koncem května se blíží začátek června a s ním Bienále Brno 2010! Díky již 24. ročníku mezinárodního bienále grafického designu Brno 2010 bude v Moravské galerii v Brně opět k vidění grafický design z celého světa! Slavnostní zahájení bienále a vyhlášení cen proběhne 22. června 2010, v 17 hodin v Uměleckoprůmyslovém muzeu MG, jehož přízemí hostí soutěžní přehlídku. Jen ta nabídne více než 600 děl od 181 autorů z 32 zemí světa. Profilovou výstavu tentokrát pro bienále připravuje Rick Poynor, který mimo jiné kurátorsky působil například v londýnských galeriích Barbican Art Gallery nebo Kemistry Gallery a tématem jeho výstavy je surrealismus a grafický design. Proto by si ji neměli nechat ujít nejen příznivci grafiky a designu, ale také milovníci tajemství, snové reality, fantaskních situací a hlavně fantastických věcí.
Vedle soutěžní přehlídky a profilové výstavy je další klíčovou a tradiční akcí odborné sympozium, které letos nese název Stačí dnes jen myšlenky?. Proběhne v divadle Reduta od 23. do 24. června 2010 a tradičně na něm budou přednášet všichni členové mezinárodní poroty a další přední designéři z celého světa. Všichni členové poroty - Petr Babák (Česká republika), Sato Koichi (Japonsko), Karel Martens (Nizozemí), Lizá Ramalho - R2 design (Portugalsko), Paula Scher - Pentagram (USA), Igor Stanisljevic (Chorvatsko), Alan Záruba (Česká republika) - budou prezentovat svou práci v rámci bienále také na výstavě. Připravena je řada dalších doprovodných výstav, vernisáží, společenských akcí....

Bližší informace o programu Bienále Brno 2010, program vernisáží, ale třeba i vyjádření ředitele MG Marka Pokorného k letošnímu ročníku naleznete v přiložené tiskové zprávě a v tiskovém servisu jsou pro Vás připraveny již také promofoto a ilustrační fotografie z minulého ročníku: http://www.moravska-galerie.cz/cs/tiskovy-servis/bb-2010-program-bienale-brno-2010/

Termín tiskové konference s mezinárodní porotou: úterý 22. června 2010, v 11 hodin, v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně.

Kontakt:
Lenka Vodičková
manažerka pro média
oddělení vnější komunikace
Moravská galerie v Brně
Husova 18, 662 26 Brno
tisk@moravska-galerie.cz
www.moravska-galerie.cz

Program   (233 kB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás