Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
20. 8. 2008

Muzeum Vysočiny Jihlava vyhlašuje pátý ročník soutěže pro neprofesionální fotografy

PHOTOGRAPHIA NATURA 2008

Jedná se o fotografickou soutěž s námětem živé a neživé přírody.

V tomto roce je jediným tématem soutěže krajina, a to

ČESKÁ A MORAVSKÁ KRAJINA.

Soutěž vyhlašujeme ve dvou kategoriích:
A) originální neupravené fotografie;  B) graficky upravené fotografie

Fotoaparát zn. Olympus a další hodnotné ceny budou rozděleny mezi autory tří vítězných fotografií (cyklů) v obou kategoriích.
Předání cen proběhne před vernisáží výstavy 100 nejlepších fotografií, která se uskuteční v pátek 12. prosince 2008 v 16 hodin v Muzeu Vysočiny v Jihlavě, Masarykovo nám. 57/58.

Podmínky soutěže:
• Jeden autor může poslat maximálně tři fotografie nebo jeden tématický cyklus do každé kategorie.
• Tématický cyklus může obsahovat maximálně pět fotografií.
• Nejmenší formát fotografií je 20 x 30 cm.
• Snímky na jiném než fotografickém papíře nebudou hodnoceny.
• Fotografie nesmí být paspartovány ani jinak rámovány.
• Každá fotografie musí být na zadní straně opatřena jménem autora, názvem fotografie, rokem vzniku a zkratkou kategorie, do níž ji autor přihlašuje (A nebo B).
• Všechny fotografie musí být zapsány ve vstupním formuláři.
• Fotografie nesmí být starší tří let.
• Soutěže se mohou zúčastnit i zaměstnanci Muzea Vysočiny Jihlava či jejich rodinní příslušníci, nemohou však obdržet žádnou z cen.

Uzávěrka příjmu fotografií je v pátek 14.11.2008.

Fotografie posílejte na adresu: Muzeum Vysočiny Jihlava, přírodovědné oddělení, Masarykovo nám. 55, 586 01 Jihlava, případně odevzdejte v pokladně muzea. Na obálku napište čitelně heslo FOTOSOUTĚŽ.

Kontakt: +420 567 573 894, muzeum@muzeum.ji.cz (předmět Fotosoutěž)

Vstupní formulář  Dokument Word (29 kB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás