9. 5. 2024

Metodické setkání k muzejní legislativě II

6. června 2024 od 11.00 hodin

Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Ministerstvo kultury

Vás zvou na

Metodické setkání k muzejní legislativě II

Přednáškový sál, Moravské zemské muzeum – Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno

6. června 2024 od 11.00 hodin

Jedním z témat, které zásadním způsobem ovlivňuje činnost muzejních institucí, je oblast legislativy. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Ministerstvem kultury se proto rozhodly připravit cyklus seminářů věnovaný aktuálním otázkám týkajícím se této sféry muzejní práce.

V pořadí druhé metodických setkání bude zaměřeno na novelu vyhlášky Ministerstva kultury č. 275/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 122/2000 Sb., o ochraně sbírek muzejní povahy a o změně některých dalších zákonů. Další část programu semináře bude věnována problematice vývozů sbírkových předmětů do zahraničí a kontrolám sbírek muzejní povahy.

Seminář je určen odborné veřejnosti a účast na něm je zdarma.

Upozorňujeme, že počet přihlášek je limitován omezenou kapacitou sálu (max. 100 osob).

Pro potvrzení účasti je třeba vyplnit ONLINE PŘIHLÁŠKU

Do formuláře můžete uvést konkrétní otázky, o nichž byste chtěli jednat. Vaše dotazy předáme lektorům semináře a stanou se také podkladem pro následnou diskuzi.

Pozvánka a program semináře

Těšíme se na setkání s Vámi!

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!