15. 5. 2024

Muzeum roku 2023

Výsledky 5. ročníku soutěže

Muzeum roku 2023

Muzeum středního Pootaví Strakonice se stalo vítězem 5. ročníku soutěže Muzeum roku, která probíhala na turistickém portálu Kudyznudy.cz.

Soutěž Muzeum roku byla vyhlášena jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis (výsledky jejího 22. ročníku byly odtajněny 14. května 2024 ve Smetanově síni Obecního domu).

Cílem soutěže Muzeum roku bylo zvýšit povědomí domácích i zahraničních návštěvníků o rozmanitosti muzejních institucí v České republice.

Mediální kampaň uspořádala Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – agenturou CzechTourism.

Organizace umístěná na prvním místě může užívat titul MUZEUM ROKU 2023. Další instituce, které se dostaly do první desítky výsledkového žebříčku (TOP 10), získávají přednostní podporu na portálu Kudyznudy.cz v sekci Muzea a galerie

Ocenění v rámci soutěže Muzeum roku si odnesli i tři výherci z řad hlasujících návštěvníků, kterým byl kromě věcných cen předán průkaz člena Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. Na jeho základě budou moci během následujícího roku navštívit zdarma všech 314 členských institucí (vč. poboček).

Muzeum roku 2023:
Muzeum středního Pootaví Strakonice

Dalších TOP 10 institucí s nejvyšším hodnocením na portálu
 Kudyznudy.cz (řazeno abecedně dle názvu organizace-pobočky):
Letecké muzeum v Kunovicích
Muzeum Bojkovska
Muzeum romské kultury
Národní muzeum v přírodě – Valašské muzeum v přírodě
Oblastní muzeum v Chomutově
Ostravské muzeum
Vojenský historický ústav Praha – Armádní muzeum Žižkov
Vojenský historický ústav Praha – Letecké muzeum Kbely
Vojenský historický ústav Praha – Národní památník hrdinů heydrichiády
Vojenský historický ústav Praha – Vojenské technické muzeum Lešany

Kontakt pro tiskové zpravodajství:

Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., Jindřišská 901/5, 110 00 Praha 1
Anna Komárková, výkonná ředitelka AMG / Mobil: +420 736 438 611 / E-mail: amg@cz-museums.cz
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2
Kateřina Beránková, mediální zastoupení / Mobil: +420 724 209 037 / E-mail: berankova@czechtourism.cz

Více na http://www.muzeumroku.cz http://www.kudyznudy.cz

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!